Новости

Валютное регулирование: ГНС о либерализации

21.01.2021 / 10:00

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що Національний банк України постановою від 15.01.2021 р. № 3 лібералізував здійснення деяких валютних операцій.  

Цією постановою затверджені зміни до Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України, Положення про здійснення операцій із валютними цінностями та Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті.

Передбачено скасування деяких обмежень на валютному ринку, зокрема:  

- юрособам дозволено проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах «форвард» (раніше такі операції були обмеженими).

- скасовано заборону на операції фізосіб з купівлі та продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард», на операції з купівлі та продажу іноземної валюти та банківських металів на умовах маржинальної торгівлі та на розрахунки в іноземній валюті під час купівлі державних цінних паперів, номінованих у валюті.

- дозволено здійснення банківських операцій на умовах «своп» з фізособами-резидентами, якщо перша частина такої операції передбачає продаж клієнту іноземної валюти або банківських металів.

- банкам та небанківським фінансовим установам дозволені операції з купівлі іноземної валюти у населення за безготівкові кошти в гривні через термінали самообслуговування, а також визначено порядок проведення відповідних операцій.

Також уточнено вимоги до здійснення фізособами переказів коштів у іноземній валюті за межі України та до одержання таких переказів з-за кордону (з використанням цифрових паспортів в мобільному застосунку «Дія»).

Крім іншого, Положення про валютний нагляд доповнено нормами, відповідно до яких уповноважені установи як агенти валютного нагляду для здійснення валютного нагляду визначають у розроблених та затверджених уповноваженою особою / уповноваженим органом внутрішніх документах (процедурах, програмах, положеннях, процесах) порядок організації здійснення валютних операцій з урахуванням ризик-орієнтованого підходу. Такі уповноважені установи як агенти валютного нагляду для здійснення валютного нагляду забезпечують приведення внутрішніх документів (процедур, програм, положень, процесів) у відповідність не пізніше 01 квітня 2021 року.

Постанова набрала чинності 17.01.2021 р.

 

Читайте також: Валютна лібералізація триває: заборону для юросіб на проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах «форвард» знято