Новости

Украина-Британия: какой новый порядок налогообложения ввоза/вывоза товаров?

21.01.2021 / 13:30

Володимир СТОРОЖЧУК, начальник Управління походження товарів Департаменту адміністрування митних платежів, митної вартості та митно-тарифного регулювання Держмитслужби

З 1 січня поточного року набрала чинності Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії від 08.10.2020 р. (далі — Угода). Тож розглянемо, як ця подія вплинула на оподаткування ввізним/вивізним митом товарів походженням з цих країн. 

Як оподатковуються ввізним митом товари походженням зі Сполученого Королівства при їх імпорті в Україну?

Частиною першою ст. 29 глави 1 розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди встановлено, що сторони скасовують усі ввізні мита на продукцію походженням з іншої сторони за винятком передбачених графіками, зазначеними у Додатку I-A до Угоди (далі — графіки).

Угода із Сполученим Королівством базується на Угоді про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з другої сторони. Тому ставки ввізного мита та графіки їх скасувань на товари походженням зі Сполученого Королівства є аналогічними ставкам ввізного мита та графікам їх скасувань на товари походженням з ЄС.

Ставки ввізного мита на товари походженням зі Сполученого Королівства розміщено на вебпорталі Мінекономіки.

До товарів походженням зі Сполученого Королівства, включених до Додатка I-A «Тарифний графік України», використовується код тарифної преференції «424» згідно з Класифікатором звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженим наказом Мінфіну від 20.09.2012 р. № 1011 (далі — Класифікатор).

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания