Новости

Поставка угля и продуктов его обогащения: что с НДС в случае, если оплата будет осуществляться в период отказа от использования льготы?

22.01.2021 / 18:00

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, якщо платник податку у періоді застосування пільги, передбаченої п. 45 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, здійснив операцію з відвантаження товару, передбаченого цим пунктом, а оплата такого товару здійснюватиметься у звітному (податковому) періоді, який припадає на період відмови від використання пільги?

Якщо платник податку у періоді застосування такої пільги здійснив операцію з відвантаження вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 УКТ ЗЕД, то дата виникнення податкових зобов’язань за такими операціями визначається за загальними правилами, визначеними п. 187.1 ст. 187 ПКУ, та відповідно на дату першої події (на дату постачання товару) складається податкова накладна, в якій робиться запис «Без ПДВ». У разі отримання оплати за такий поставлений товар в періоді, коли платник податку відмовився від застосування пільги (призупинив її застосування), будь-які податкові наслідки з ПДВ не виникають.

Докладніше про це тут.