Новости

Судебная практика: в случае недостаточности имущества для расчетов по обязательствам коммунального предприятия местный совет несет полную субсидиарную ответственность по данным обязательствам

26.01.2021 / 08:50

Предметом розгляду у цій справі стала вимога ліквідатора комунального підприємства (КП) про покладення на його власника субсидіарної відповідальності та стягнення з селищної ради суми боргу.

Верховний Суд узяв до уваги, що комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування на базі відокремленої частини комунальної власності і належить до сфери його управління. Майно такого підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за ним на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство). Статутний капітал комунального унітарного підприємства утворюється органом, до сфери управління якого воно належить. Розмір статутного капіталу комунального унітарного підприємства визначається відповідною місцевою радою.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания