Новости

ФЛП на общей системе налогообложения получает доходы как обычное физическое лицо: в какие сроки представляется декларация об имущественном состоянии и доходах и уплачивается НДФЛ?

26.01.2021 / 10:40

У які терміни подається податкова декларація про майновий стан і доходи та сплачується ПДФО ФОП на загальній системі оподаткування у випадку отримання нею як ФО у звітному році інших доходів (інвестиційний прибуток, спадщина, іноземний дохід тощо)?

Фізична особа — підприємець подає до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. При цьому у податковій декларації разом із доходами від підприємницької діяльності відображаються також інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми ЄСВ, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності.

Враховуючи викладене, у річній податковій декларації фізичної особи — підприємця разом із доходами від підприємницької діяльності відображаються також інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми ЄСВ.

Остаточний розрахунок суми податкових зобов’язань з ПДФО здійснюється із суми загального річного оподатковуваного доходу за звітний податковий рік. Сума податку, визначена фізичною особою — підприємцем за підсумками остаточного розрахунку, зазначена ним у річній податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання такої податкової декларації.

Докладніше про це тут.