Новости

Декларирование-2021: по какой форме отчитываются плательщики единого налога четвертой группы?

26.01.2021 / 12:00

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 09.12.2020 р. № 752 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 29 червня 2015 року № 578» (далі — Наказ), яким внесено зміни до форми податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи та форми податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи – підприємця.

Податкові декларації платника єдиного податку четвертої групи та платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця подаються за формами, затвердженими наказом № 752, за податкові звітні періоди 2021 року (пунктів 2 та 4 наказу № 752). Цей наказ набирає чинності з 01.01.2021 р., але не раніше дня його офіційного опублікування.

Разом з цим, якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення (п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України (далі — Кодекс)).

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Кодексу).

Для платників єдиного податку четвертої групи податковим (звітним) періодом є календарний рік (п. 294.1 ст. 294 Кодексу).

Водночас з метою недопущення зриву кампанії декларування єдиного податку четвертої групи у 2021 році та реалізації можливості подання податкової звітності платника єдиного податку четвертої групи в Електронному кабінеті за формою, яка затверджена наказом № 752, суб’єкти господарювання з метою підтвердження/набуття статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік можуть подати податкову звітність за формою, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 29.06.2015 № 578, у термін, визначений пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.