Новости

НДС по ставке 7 %: необходимо ли составлять отдельную налоговую накладную?

27.01.2021 / 13:40

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307.

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України).

При складанні податкових накладних слід враховувати, що необхідність складання окремих податкових накладних передбачена тільки для операцій, що підлягають оподаткуванню, і для операцій, що звільняються від оподаткування.

Отже, у разі одночасного постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою ПДВ 20 %, та послуг, що оподатковуються за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7 %, такі операції можуть бути вказані в одній податковій накладній окремими рядками.

Аналогічні роз’яснення надані листом ДПС України від 15.01.2021 р. № 1142/7/99-00-21-03-02-07.