Новости

Декларационная кампания — 2021: налоговики отвечают на вопросы граждан

28.01.2021 / 10:40

У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбулася «гаряча лінія» на тему «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році». Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Оксана БАБКІНА надала відповіді на такі запитання.


Чи може чоловік скористатись правом щодо включення до податкової знижки оплати допоміжних репродуктивних технологій, якщо дружина не працює?

Так, чоловік має право на отримання податкової знижки на суму витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, наданих дружині, але сплачених чоловіком.

Які податки необхідно сплатити, якщо протягом 2020 року я продав більше двох автомобілів?

Дохід, отриманий від продажу протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля чи мотоцикла, мопеда, не підлягає оподаткуванню податком на доходи з фізичних осіб, другого об’єкта – за ставкою 5 %, а третього і наступних легкових авто – за ставкою 18 %.

Крім того, з доходу, отриманого від продажу другого та наступних легкового автомобіля чи мотоцикла, мопеда, необхідно сплатити військовий збір за ставкою 1,5 %.

Який документ потрібно надати контролюючому органу, якщо мною отримані іноземні доходи і сплачені податки за межами України?

Відповідно до вимог податкового законодавства фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.

Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні або відповідній закордонній дипломатичній установі України.