Новости

Сведения о конечном бенефициарном собственнике юрлица: ГНС о перспективах ежегодного подтверждения

28.01.2021 / 14:20
Сведения о конечном бенефициарном собственнике юрлица: ГНС о перспективах ежегодного подтверждения

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що з метою формування єдиної практики застосування положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (далі — Закон) Міністерство юстиції України листом від 13.01.2021 р. №245/8.4.4/32-21 роз’яснило питання щодо щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

У листі зазначено, що оскільки у 2020 році нормативно-правовий акт, яким мали бути затверджені форма та зміст структури власності, прийнятий не був, то подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи вперше відповідно до вказаного закону очікуватиметься у 2021 році після прийняття зазначеного нормативно-правового акта. Оскільки мова йде про щорічне підтвердження, то виходячи з цього принципу наступне підтвердження планується вже в 2022 році. При цьому Закон встановив, протягом якого строку має бути підтвердження — 14 календарних днів з дати державної реєстрації. Тому кожна юрособа в 2022 році протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації створення такої юрособи має підтвердити відомості про кінцевого бенефіціарного власника.

Наприклад, якщо юрособа зареєстрована 10 лютого, то обов'язок щодо подання документів відповідно до ст. 17 1 Закону в неї виникає з 10 лютого 2022 року.

Подання документів відповідно до зазначеної статті здійснюється незалежно від того, чи відбувались протягом року будь-які зміни щодо кінцевого бенефіціарного власника, зазначено у згаданому листі.