Новости

Практика бизнес-омбудсмена: ГНС выполнила решение суда и зарегистрировала налоговые накладные на 2,5 миллиона гривен

29.01.2021 / 14:00

Раді бізнес-омбудсмена вдалося допомогти підприємству у справі, яка полягає в наступному.

Скарга на: Державну податкову службу України (ДПС)

Суть скарги: Підприємство, що займається торгівлею пальним, звернулося до Ради по допомогу. Компанія скаржилася, що ДПС не виконувала рішення судів по двом справам щодо реєстрації податкових накладних компанії на загальну суму понад 2,5 млн. грн. Податкова заблокувала накладні скаржника, а підприємство оскаржило протиправні дії ДПС у суді. 

Суди в двох справах зобов’язали податковий орган зареєструвати накладні компанії датою їх подання. Тим не менш, податкова відмовилася виконувати рішення судів, які набрали законної сили. Рада бізнес-омбудсмена взяла скаргу в роботу. 

Вжиті заходи: Інспектор проаналізував матеріали справи та визнав правову позицію підприємства обґрунтованою. Своїм листом Рада рекомендувала ДПС виконати рішення судів, які набрали законної сили, та зареєструвати податкові накладні скаржника. ДПС повідомила Раду своїм листом, що виконання судових рішень потребує певного часу. 
В подальшому предмет скарги був винесений на розгляд експертної групи між Радою та ДПС в межах Меморандуму про партнерство та співробітництво. 

Результат: Після втручання Ради ДПС виконала судові рішення та зареєструвала податкові накладні компанії на суму ПДВ понад 2,5 млн. грн. Скаржник висловив задоволення співпрацею з Радою: «Дякуємо Раді за допомогу у справі, де більше року не можливо було виконати судові рішення». Справу успішно закрито.