Новости

Декларационная кампания-2021: по какому адресу представляется годовая налоговая декларация об имущественном состоянии и доходах?

01.02.2021 / 17:30

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що фізична особа — платник податку подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний період у встановлені Податковим кодексом України (далі — ПКУ) строки до контролюючого органу за своєю податковою адресою.

У разі якщо платник податку проживає не за місцем реєстрації (прописки) — декларація подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

У разі якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою — декларація подається до податкового органу за попередньою податковою адресою.

Нагадуємо, податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Довідково: відповідно до ст.6 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.