Новости

Судебный сбор с ФЛП: на каких основаниях действует освобождение от уплаты?

02.02.2021 / 15:29

Олег НІКІТІН, адвокат ID Legal Group

Перед кожною особою, яка звертається до суду за захистом порушених прав у будь-якій категорії справ, окрім підготовки позову, постає також питання щодо визначення розміру судового збору та подання разом із відповідною позовною заявою й доказів його сплати.

Законом про судовий збір (далі — Закон) чітко визначено коло осіб, для яких передбачено звільнення від сплати відповідного збору. До них віднесено фізичних осіб, які мають певні статуси, визначені Законом.

Проте виникає цікаве запитання, а як бути у разі, коли фізична особа, яка підпадає під перелік осіб, звільнених від сплати судового збору, при цьому має ще статус ФОП. Чи поширюються на неї пільги зі сплати цього збору?

Відповідь на це запитання міститься у висновках постанови КГС ВС від 03.12.2020 р. у справі за № 903/323/20. У зазначеній справі в апеляційній інстанції було замінено одну ФОП її правонаступником іншою ФОП.

Однак апеляційну скаргу цього правонаступника залишено без розгляду, оскільки ним не було сплачено судовий збір за її подання, а згодом таку скаргу повернуто апелянту у зв’язку з несплатою цього збору.

Своє рішення апеляційний суд мотивував тим, що апеляційна скарга подавалася ним саме як ФОП, а не як фізичною особою, яка має пільги згідно із Законом, а отже, відсутні підстави щодо застосування цієї пільги.

ФОП не погодилася з цієї ухвалою апеляційного суду та подала відповідну касаційну скаргу.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания