Новости

Избежание двойного налогообложения: обзор основных изменений к соглашениям в 2021 году

02.02.2021 / 16:57

Експерти PwC Україна

Україна продовжує активно збільшувати кількість угод про уникнення подвійного оподаткування та вносити зміни до текстів уже укладених угод. Тож пропонуємо огляд змін, які почали діяти з 01.01.2021 р., та недалекого майбутнього.

Зміни, які набрали чинності з 01.01.2021 р.

У 2020 році Україна та Швейцарія завершили процес ратифікації Протоколу до Угоди між двома країнами. Відповідно починаючи з 01.01.2021 р. для виплат на користь резидентів Швейцарії застосовуються такі ставки податку на доходи нерезидентів:

Вид доходу

Ставка податку

 Швейцарія (01.01.2021 р.) 

Дивіденди

  • 5 % за умови володіння принаймні 10 % капіталу дочірньої компанії
  • 15 % в інших випадках

Проценти

     5 %

Роялті

     5 %

Поступово країни приєднуються до Багатосторонньої конвенції MLI, та дедалі більше угод, підписаних Україною, зазнають модифікацій, передбачених MLI. Так, одне з найсуттєвіших нововведень — тест на основну мету операції (англ. — PPT, principle purpose test), почне діяти з 01.01.2021 р. в угодах між Україною та такими юрисдикціями: Єгипет, Йорданія, Казахстан, Кіпр, Латвія, Південна Корея, Португалія, Саудівська Аравія. Нагадаємо, що тест на основну мету операції надає контролюючим органам можливість відмовити платнику податків у вигодах угоди (наприклад, у застосуванні пониженої ставки податку на доходи нерезидентів), якщо є достатні підстави вважати, що одержання такої податкової вигоди було основною (або однією з основних) метою здійснення операції.

Крім цього, впродовж 2020 року також були завершені процеси ратифікації та набрали чинності Протоколи до угод із Сінгапуром і Туреччиною. Протоколи не змінюють чинні ставки податку на доходи нерезидентів. В Угоді з Сінгапуром оновлені лише положення щодо обміну інформацією між податковими органами. В Угоді з Туреччиною також додана стаття про взаємну допомогу в справлянні податкових зобов’язань, уточнені деякі визначення («податковий резидент»; «податки, на які поширюється Угода» тощо).

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания