Новости

Авансовые платежи по НДФЛ уплачены в бюджет несвоевременно: применяется ли ответственность к ФЛП на общей системе налогообложения?

03.02.2021 / 11:40

Чи застосовується відповідальність до ФОП на загальній системі оподаткування, якщо авансові платежі з ПДФО сплачені до бюджету несвоєчасно?

Якщо фізичною особою — підприємцем несвоєчасно сплачується сума самостійно визначеного зобов’язання з ПДФО, то до платника податку застосовується відповідальність у вигляді штрафних санкцій за ст. 124 ПКУ.

Крім того, на суми грошового зобов’язання (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) нараховується пеня за кожний календарний день прострочення його сплати починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Враховуючи викладене, до фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування за несплату або несвоєчасну сплату суми грошового зобов’язання, визначеного нею в річній податковій декларації, застосовується відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені.

При цьому, враховуючи, що остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно за даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати, штрафні санкції за несвоєчасну сплату авансових платежів не застосовуються.

Докладніше про це тут.