Новости

ПРРО: ГНС отвечает на вопросы субъектов хозяйствования

08.02.2021 / 18:00

У серпні минулого року набрав чинності Закон України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

Кількість зареєстрованих програмних РРО (ПРРО) та чеків зростає з кожним днем.

У Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків відповіли на топ-5 запитань користувачів програмних реєстраторів розрахункових операцій та з метою надання інформаційної підтримки суб’єктам господарювання, які мають намір використовувати/використовують ПРРО.

Яке обладнання можна використовувати при застосуванні ПРРО?

Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютери чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернет. Додаток «Вчасно.Каса» доступний для пристроїв з такими операційними системами: Windows, Android.  

Як можна отримати е-чек через ПРРО?

Згідно з законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» електронний чек продавець може надати такими способами:

Показати QR-код з посиланням на відображення чеку;

Переслати на email;

Надіслати в sms чи у месенджерах;

Надрукувати;

Відобразити на сайті.

 Як підтверджується факт реєстрації чеків на серверах податкової?

Фіскальні номери чекам присвоює лише сервер податкової. Якщо до видаткового чеку, z-звіту система додала фіскальний номер – це значить, що він зареєстрований в податковій.

Чи можна перевірити чек, який виданий ПРРО?

Всі чеки, видані за допомогою додатку «Вчасно.Каса» доступні на сайті Вчасно.Каса, так і на сайті податкової. Для пошуку знадобиться фіскальний номер чека та дата покупки товарів/послуг.

Чи є сервіс «Вчасно.Каса» в реєстрі дозволених рішень з видачі електронних чеків?

Основними законодавчо встановленими вимогами для будь-якого ПРРО є забезпечення виконання ним фіскальної функції через фіскальний сервер контролюючого органу та обов’язкове включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Якщо ці умови виконуються, то такий ПРРО може застосовуватись для проведення розрахункових операцій не залежно від того, хто його виробник.