Новости

ФЛП приобрел статус пенсионера или лица с инвалидностью: как уведомить контролирующий орган о таком статусе?

10.02.2021 / 14:00

Чи потрібно ФОП, особам, які провадять незалежну професійну діяльність, та членам фермерського господарства, що набули статус пенсіонера або особи з інвалідністю, повідомляти контролюючий орган про такий статус?

Фізичним особам — підприємцям, особам, які провадять незалежну професійну діяльність, та членам фермерського господарства, що набули статус пенсіонера та отримують відповідно до закону пенсію або є особами з інвалідністю, не потрібно окремо повідомляти контролюючий орган про такий статус.  На сьогодні обмін даними між ДПС, ПФУ та фондами соціального страхування відбувається відповідно до протоколів обміну інформацією.

Водночас у разі якщо такі особи отримують соціальну допомогу по інвалідності від Фонду соціального страхування або Управління праці та соціального захисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності. Вона надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

Докладніше про це тут