Новости

Форвард/фьючерс + сырье: Минфин обновил форму уведомления рамках ТЦО

12.02.2021 / 09:26

Вячеслав КРУГЛЯК,

заступник начальника Управління — начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС України,

та Євген КУРІЛОВ, 
головний державний ревізор-інспектор відділу моніторингу контрольованих операцій Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС України

З 5 лютого набрав чинності наказ Мінфіну від 31.12.2020 р. № 840. Як наслідок оновлено форму та Порядок подання Повідомлення про укладання форвардного, ф’ючерсного контракту або контракту на здійснення операцій з сировинними товарами (далі — наказ № 840, Форма № 840 та Порядок № 840 відповідно).

Нагадаємо, що ще Законом України від 21.12.2016 р. № 1797 ПКУ було доповнено положеннями про те, що у разі КО платник податків має повідомляти органи ДПС про укладення форвардного або ф’ючерсного контракту за формою повідомлення, яка затверджується Мінфіном.

У подальшому Законом № 466 пп. 39.3.3 ст. 39 доповнено новими підпунктами 39.3.3.4 — 39.3.3.8 щодо встановлення відповідності умов КО з сировинними товарами принципу «витягнутої руки» за методом порівняльної неконтрольованої ціни.

Додаткове запровадження у національне податкове законодавство вказаних положень щодо КО з сировинними товарами викликано необхідністю врахування міжнародних напрацювань із використання методів ТЦУ для сировинних товарів, що котируються на біржах (англ. — commodities). Вони містяться у Настановах ОЕСР щодо ТЦУ для мультинаціональних підприємств та податкових адміністрацій, зокрема у пунктах 2.18 — 2.22 секції В «Метод порівняльної неконтрольованої ціни» частини ІІ «Традиційні операційні методи» розділу ІІ «Методи трансфертного ціноутворення» Настанов ОЕСР — 2017.

За умови, що платник податків повідомить ДПС про укладення форвардного або ф’ючерсного контракту, порівняння цін для КО, здійснених згідно з таким контрактом, проводиться на підставі інформації про відповідні ціни на дату, найближчу до дати укладення відповідного контракту. Платник податків має направити відповідне повідомлення протягом 10 робочих днів з дня укладення відповідного форвардного або ф’ючерсного контракту (пп. 39.3.3.3 ст. 39 ПКУ). Вказані положення мали своє відображення і у попередньому варіанті Порядку.

Натомість у п. 4 Порядку № 840 додатково відображено нові положення ПКУ, якими встановлено, що платник податків, який здійснює КО із сировинними товарами, з метою підтвердження того, що узгодження суттєвих умов договору (контракту), зокрема характеристик та ціни товарів, обсягу, умов постачання, оплати та відповідальності, здійснювалося сторонами КО на момент укладення такої угоди (контракту на здійснення КО з сировинними товарами), повідомляє ...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания