Новости

Предприятие арендует нежилое помещение у своего работника: как уплачивается НДФЛ и ВС?

12.02.2021 / 17:00

У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області надали відповідь на запитання:

Підприємство орендує нежитлове приміщення (під склад) у свого ж працівника, щомісячно виплачуючи йому певну плату. Чи повинна бухгалтерія утримувати і перераховувати податок на доходи з даних сум, чи працівник сам декларує доходи  і сплачує належні платежі до бюджету?

Податковим кодексом України (далі - ПКУ) передбачено, що коли фізична особа здає в оренду об’єкти нерухомості, податковим агентом орендодавця є орендар. Тобто, підприємство повинно утримувати податок із сум орендної плати і перераховувати його до бюджету. У даному випадку, податок на доходи утримують із суми загального місячного оподатковуваного доходу, включаючи заробітну плату працівника, за ставкою 18%. Відповідно до пп. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX ПКУ працівник – орендар, також, буде і платником військового збору.

Адже, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, ставка військового збору становить 1,5 % від об’єкта оподаткування. Підприємство ж має обов’язок не тільки оподаткувати суми орендного платежу, але й відобразити їх у ф. № 1ДФ, яка подається до податкового органу щоквартально.

За таких обставин, оскільки працівник отримував доходи виключно від податкового агента (підприємства), які оподатковувались, обов’язку подавати податкову декларацію у нього немає.