Новости

Ключевая задача налоговиков — обеспечить основу для развития конкурентоспособного бизнеса

12.02.2021 / 18:00
Ключевая задача налоговиков —  обеспечить основу для развития конкурентоспособного бизнеса

У наших відносин з платниками, першочерговим залишається завдання, щодо поліпшення та спрощення роботи бізнесу. Тож маємо створити  сприятливі умови для ведення конкурентно-спроможної підприємницької діяльності, що однозначно позитивно вплине і на залучення інвестицій в країну. Саме тому, державними органами спільно з податковою службою постійно здійснюється системна робота над вдосконаленням процедури подання звітності та сплати податків. Для нас, комунікаторів між державою та великим бізнесом ці завдання та рішення вкрай важливі.

Нещодавній, приклад вирішення одного з таких завдань є початок роботи єдиного рахунку. Наразі, платник податків за його бажанням вже може використовувати такий рахунок для сплати грошових зобов'язань, податкового боргу з податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, заборгованості з інших платежів. Для цього необхідно лише подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через електронний кабінет. Тож платнику залишається забезпечити наявність коштів на єдиному рахунку, далі вже ДПС з урахуванням черговості сплати  платежів формує реєстр платежів з цього рахунку. Такий реєстр є підставою для перерахування Казначейством платежів зазначеним у ньому отримувачам.

Наступним істотним кроком, який має неабияке значення для платників податків є об’єднання звітності, щодо доходів фізичних осіб, утриманого з них податку на доходи та військового збору, а також сум нарахованого єдиного внеску. Ця звітність буде квартальною. Перший звітний період для об’єднаного звіту – I квартал 2021 року. Тож за результатами першого кварталу платники подаватимуть вже оновлену звітність.

До слова, протягом січня 2021 року відбувся приріст платежів до Державного бюджету з податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати та єдиного соціального. Лише платниками Центрального Міжрегіонального управління у січні поточного року забезпечено сплату до Державного бюджету 923 млн грн податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати, що на 3,7 %, або на 32,9 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Також протягом січня 2021 року підприємствами Міжрегіонального управління сплачено 2,3 млрд грн єдиного соціального внеску, що на 200 млн грн, або на 9,4 % більше минулорічних показників.

Зросли і надходження по військовому збору, якого за перший місяць 2021 року до Державного бюджету вже сплачено 223,8 млн грн.

«Тож вважаю, що ми обрали вірний шлях, а завдання які ми встановлюємо перед собою, допоможуть досягти поставлених цілей»,зауважив заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Павло Чернов.