Новости

Списана задолженность, по которой истек срок исковой давности: по какому признаку дохода ее отражают в приложении 4ДФ к Расчету?

19.02.2021 / 11:00

Як у додатку 4ДФ до Розрахунку відображається сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, що обліковувалась у юридичної особи, якщо така заборгованість була списана на користь фізичної особи — боржника?

Сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, у додатку 4ДФ до Розрахунку юридичною особою відображається за ознакою доходу «107» без заповнення граф 4 «Сума перерахованого податку» та 4а «Сума нарахованого податку», тобто проставляється «0». При цьому фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Водночас сума списаної на користь фізичної особи заборгованості, за якою минув строк позовної давності, розмір якої не перевищує у 2021 р. 1 135 грн, відображається у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «194», як виплата інших доходів.

Докладніше про це тут.