Новости

Встречные сверки: с 23 февраля будет изменена форма запроса контролирующего органа

19.02.2021 / 14:40

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що Міністерством фінансів України наказом від 08.12.2020 р. № 746 «Про внесення змін до форми запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки» (далі – Наказ № 747) у новій редакції викладено форму запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки.

Нагадуємо, що контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

З метою отримання податкової інформації, необхідної у зв'язку з проведенням перевірок, контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Під час зустрічної звірки:

здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування повноти їх відображення в обліку платника податків;

забезпечується отримання податкової інформації, необхідної для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» у випадках, передбачених пп. 39.5.2.13 пп. 39.5.2 п. 39.5 ст. 39 Податкового Кодексу.

Під час проведення зустрічної звірки з'ясовуються лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу на проведення зустрічної звірки.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За результатами зустрічних звірок складається довідка, що надається суб'єкту господарювання у десятиденний строк.

Повторне проведення зустрічних звірок контролюючими органами з одного і того самого питання заборонено.

Наказ набирає чинності з 23.02.2021 року.