Новости

ВЭД-расчеты: для туристической отрасли отменили предельные сроки

19.02.2021 / 15:00

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що Національний банк України постановою від 11.02.2021 р. № 17 доповнив перелік операцій з експорту та імпорту товарів, на які не поширюються встановлені Нацбанком граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів (далі – Постанова № 17).

Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, визначені в п. 21 розд. II Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті (постанова Національного банку від 02.01.2019 р. № 5) (365 календарних днів), не поширюються також на туристичні продукти (послуги), що імпортуються відповідно до зовнішньоекономічних договорів (контрактів) у туристичній галузі, - операції з постачання, реалізації (продажу) туристичними операторами туристичних продуктів (послуг) нерезидентів.

Також визначено, що з дати набрання чинності Постановою № 17 встановлені Національним банком граничні строки розрахунків за операціями з імпорту товарів і послуг не поширюються на операції, що зазначені вище, незалежно від дня здійснення таких операцій.

Банки завершують здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за відповідними операціями у день набрання чинності Постановою № 17.

Постанова набирає чинності з 22 лютого 2021 року.