Новости

РРО: обязаны ли субъекты хозяйствования печатать контрольные ленты и/ или создавать их в электронном виде и какой срок хранения таких лент?

22.02.2021 / 17:30

Чи зобов’язані суб’єкти господарювання друкувати контрольні стрічки та/або створювати їх в електронному вигляді та який термін зберігання контрольних стрічок?

Суб’єкти господарювання зобов’язані створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі та забезпечувати їх зберігання:

  • на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) — протягом трьох років;
  • на ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн — до моменту передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.

У разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на такій контрольній стрічці, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Докладніше про це тут.