Новости

Услуги зрелищно-развлекательного характера: музыканты и ведущие обязаны задекларировать свои доходы, полученные в 2020 году

23.02.2021 / 13:20

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області  нагадують, що музиканти та ведучі, які надавали послуги видовищно-розважального характеру на весіллях, випускних вечорах, дитячих святах, днях народженнях тощо, але не  зареєстровані підприємцями,  мають задекларувати свої доходи.

Такі доходи слід задекларувати до 1 травня 2021 року шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Декларація про майновий стан і доходи громадянами подається до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси. Подати її можна особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Отриманий дохід від надання послуг розважального характеру підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %. Термін сплати задекларованих сум – 1 серпня 2021 року.

Одночасно нагадаємо, що систематичне здійснення діяльності фізичних осіб з метою отримання доходів, передбачає державну реєстрацію як суб’єкта господарської діяльності. Тобто, обов’язок декларувати доходи виникає у тих музикантів, шоуменів, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності. 

https://if.tax.gov.ua/data/material/000/326/390978/1902_muziki.jpg