Новости

Международные посылки: необлагаемый минимум планируется поднять со 100 до 150 евро

26.02.2021 / 12:20
Международные посылки: необлагаемый минимум планируется поднять со 100 до 150 евро

25 лютого відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики в режимі відеоконференції.

Комітет розглянув у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)» (законопроект № 4279).

Автор законопроекту, голова підкомітету з питань митної справи Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Сова нагадав, що законопроектом пропонується ввести тимчасові додаткові реєстри і зобов’язати перевізників декларувати всі товари. Також пропонується неоподатковуваний мінімум підняти до 150 євро, зробивши базою для оподаткування частину митної вартості: податок сплачується з суми вартості товару, яка перевищує 150 євро.

За інформацією Олександра Сови, під час підготовки до другого читання було проведено консультації з усіма зацікавленими сторонами і напрацьовано узгоджений варіант законопроекту. Народними депутатами було подано 127 правок і ще 6 правок напрацьовано підкомітетом. Було враховано 28 правок і відхилено – 105.

Під час обговорення голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зауважив, що було вирішено уніфікувати ставки мита і ПДВ, підвищивши поріг оподаткування з 100 до 150 євро. «Щодо контролю контрабанди, то закон спрямований на те, щоб поштових операторів перетворити на податкових агентів, які несуть на собі зобов’язання сплати цих платежів перед державою», — сказав він. Водночас, Данило Гетманцев погодився з необхідністю працювати над зниженням порогу стягнення ПДВ.

Серед учасників засідання виникла дискусія щодо процедури документальної ідентифікації осіб-отримувачів поштових відправлень з метою боротьби з контрабандою.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у другому читанні прийняти законопроект № 4279 в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.