Новости

Гибкий режим работы и мораторий на проверки: работодатели надеются на преодоление карантинных последствий

26.02.2021 / 14:20

Роботодавці визначили потенційні ініціативи, які найкраще допоможуть долати негативні наслідки COVID-19.

Ініціатива, яка отримала найбільше позитивних оцінок за результатами опитування роботодавців, проведеного Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у грудні 2020 року, — це розширення можливостей застосування режиму гнучкого робочого часу. 76% респондентів оцінили її як потрібну або дуже потрібну.

Для врегулювання цього та інших нагальних питань, пов’язаних з віддаленою роботою, Мінекономіки спільно з народними депутатами розробило відповідний законопроєкт. 4 лютого Верховна Рада України ухвалила закон, який уточнює поняття «гнучкого режиму роботи» та створює умови для більш ефективного використовування робочого часу.

Серед інших ініціатив, які роботодавці потребують найбільше, — відтермінування податкових перевірок (майже 70 % опитаних відзначили ініціативу як потрібну або дуже потрібну) та просування програм навчання працівників (потребують 67 % опитаних).

Крім того, більшість роботодавців підтримують створення державного фонду гарантування оплати праці працівникам у разі банкрутства роботодавця (ініціативу відзначили як потрібну або дуже потрібну 64 % опитаних роботодавців). Для вирішення цього питання Мінекономіки розробило законопроєкт, що передбачає виплату заробітної плати працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця. Наразі ведуться робочі консультації із соціальними партнерами з метою підготовки документа для направлення на погодження усім зацікавленими органами влади.

Опитування роботодавців проводилося з 4 по 24 грудня 2020 року за допомогою сервісу «Google Forms». В опитуванні взяли участь представники 235 роботодавців.