Новости

Владимир Коломиец: «За март 2021 года плательщики акцизного налога впервые отчитываться по новой форме»

01.03.2021 / 18:20

Добіг кінця термін подання декларації з акцизного податку за січень 2021 року. Великі платники акцизного податку, здебільшого представники виноробного бізнесу, які перебувають на обліку у Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків, задекларували до сплати 82,2 млн грн акцизного податку.

Начальник Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Володимир Коломієць наголосив, що через складні економічні обставини в країні та антиепідемічні заходи, запроваджені урядом, відмічається зниження купівельного попиту та, відповідно, обсягів виробництва підакцизної продукції на підприємствах. Проте, надходження до бюджетів залишаються на гідному рівні, що свідчить про високий рівень податкової культури наших платників та своєчасну підтримку бізнесу на законодавчому рівні з боку держави.

Крім того, Володимир Коломієць звернув увагу на те, що Міністерством фінансів України прийнято наказ від 08.12.2020 р. № 747 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.02.2021 р. за № 145/35767, яким, зокрема, вносяться зміни до форми декларації акцизного податку і Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку.

«Отже, платники акцизного податку вперше звітуватимуть за новою формою за березень 2021 року не пізніше 20 квітня», — повідомив начальник Південного міжрегіонального управління.

Нагадаємо, що кінцевий термін сплати по зобов’язаннях з акцизного податку за січень 2021 — 02.03.2021 р.

Згідно з п. 120.1 ст. 120 Кодексу неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, передбачених цією статтею, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Дізнатися докладно про новації податкового законодавства можна на офіційному вебпорталі Державної податкової служби за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/452899.html.