Новости

Коммунальное имущество в аренду: когда без НДС?

02.03.2021 / 09:40

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ послуги з надання орендодавцем комунального майна в оренду та як складається за такими операціями податкова накладна?

Послуги з надання орендодавцем комунального майна в оренду є об’єктом оподаткування ПДВ незалежно від того, чи розподіляє орендар суму орендної плати, чи перераховує її на рахунок орендодавця в повному обсязі (крім операцій, визначених пп. 196.1.15 ст. 196 ПКУ). Зокрема, не є об’єктом оподаткування операції зі сплати орендної плати за надане в оренду комунальне майно при дотриманні таких умов:

  • в оренду надається цілісний майновий комплекс комунального підприємства (його структурного підрозділу);
  • орендодавцем за договором виступає орган місцевого самоврядування;
  • орендні платежі в повному обсязі зараховуються до місцевого бюджету.

На дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ комунальне підприємство — орендодавець (незалежно від того, чи розподіляє орендар суму орендної плати, чи перераховує її на рахунок орендодавця в повному обсязі) складає податкову накладну на всю суму орендної плати, передбачену договором оренди.

Докладніше про це тут.