Новости

Самостоятельное исправление ошибок в декларациях по налогу на прибыль осуществляется в течение карантина: начисляются ли штрафные санкции и пеня?

16.03.2021 / 10:40

Чи нараховуються штрафні санкції та пеня на суму заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток, якщо самостійне виправлення помилок, виявлених у Податкових деклараціях з податку на прибуток підприємств за звітні (податкові) періоди минулих років (у тому числі за 2019 рік), здійснюється протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)?

У разі виправлення помилок, що самостійно виявлені платником податку у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, платник податку має право виправити такі помилки за ст. 50 ПКУ як у складі звітної (звітної нової) Декларації з поданням додатка ВП, так і шляхом подання уточнюючої Декларації.

Платник пдатку на прибуток, у якого податковий (звітний) період припадає на період дії карантину, має право у порядку, встановленому п. 50.1 ст. 50 ПКУ, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, самостійно виправити помилки, що містяться у поданих ним деклараціях за звітні (податкові) періоди, які припадають на період дії карантину, без нарахування штрафних санкцій на суму заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток.

При цьому на підставі п. 46.4 ст. 46 ПКУ платник може подати доповнення до такої Декларації, складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною її частиною. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

У разі самостійного виправлення помилок, допущених у Деклараціях за звітні (податкові) періоди минулих років (у тому числі за 2019 рік), протягом проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (з 01.03.2020 р. по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину), платник податку на суму заниженого податкового зобов’язання повинен нарахувати штрафні санкції, передбачені п. 50.1 ст. 50 ПКУ.

Пеня нараховується за правилами пп. 129.1.3 ст. 129 ПКУ за винятком періоду дії карантину (COVID-19).

Докладніше про це тут.