Новости

Ликвидация предпринимательской деятельности: подачи предпринимателем только заявления Госрегистратору недостаточно

16.03.2021 / 17:20

«Подання платником до Державного реєстратора заяви про скасування підприємницької діяльності не означає автоматичного зняття його з обліку в податковій», про це на брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата та продовжила, що такі платники й надалі продовжують обліковуватися в органах податкової служби як діючі платники податків і їм нараховуються зобов’язання з єдиного внеску. Отож, щоб уникнути подальшого накопичення заборгованості з  платежів, фізичній особі-підприємцю необхідно подати до податкової інспекції ліквідаційну звітність за останній період, а саме за той, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП.

Зокрема, за її словами, платникам на загальній системі оподаткування необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо ж на спрощеній – податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи – підприємця, а платникам ПДВ ще й декларацію з ПДВ. Окрім того, платникам  необхідно подати звіт з єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційний». Рахунки у фінансових установах також слід закрити, а ще зняти з податкового  обліку об’єкти оподаткування, подавши форму 20 ОПП.

Наталія Зікрата також наголосила, на обов’язковому остаточному розрахунку платником з податків, зборів та єдиного внеску, в т.ч. на необхідності погашенні заборгованості.

Якщо платником податків буде дотримано всіх вказаних вимог, то він буде знятий з податкового обліку за прискореною процедурою – без проведення перевірки. В іншому разі – податковим органом для продовження ліквідаційної процедури необхідно буде здійснити перевірку.