Новости

Справка об уплаченном нерезидентом в Украине налоге на прибыль: можно ли отправить обращение и получить ее в электронном виде?

17.03.2021 / 11:00

Чи може платник надіслати звернення про надання довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) та отримати таку довідку в електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет?

Письмове звернення нерезидента про надання довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) надсилається до відповідного податкового органу безпосередньо або через особу, яка здійснює на користь нерезидента виплату доходів з джерелом їх походження з України, або через уповноважену особу, яка повинна підтвердити свої повноваження. Звернення має бути подано українською мовою або іноземною мовою разом з офіційним перекладом українською мовою. Звернення обов’язково повинно містити відомості про нерезидента та відомості про джерело доходу.

Натомість режим «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету дає змогу платнику надіслати звернення (лист тощо) до відповідного органу ДПС.

Утім Довідка видається органом ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) резидента або постійного представництва нерезидента, що здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, на бланку органу ДПС за підписом керівника органу ДПС (протягом п’яти робочих днів від дати одержання письмового звернення нерезидента або уповноваженої ним особи).

Отримання платником Довідки у формі електронного документа не передбачено законодавством України.

Докладніше про це тут.