Новости

Первичные документы ФЛП — плательщиков ЕН первой — третьей групп: какой срок хранения?

18.03.2021 / 09:20

Чи необхідно ФОП — платникам ЄП першої — третьої груп зберігати первинні документи (у тому числі Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат) та чи передбачена відповідальність за незабезпечення їх зберігання?

Первинні документи (в тому числі Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат) зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця першої — третьої груп або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються. У разі ліквідації платника податків документи за період його діяльності не менш як 1095 днів, що передували даті його ліквідації, які зберігалися в органі ДПС, в установленому законодавством порядку передаються органом ДПС до архіву.

Незабезпечення платником ЄП — ФОП зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020 грн.

Ті самі дії, вчинені платником ЄП — ФОП, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 040 грн.

За відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання ПДФО при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції як до податкового агента, передбачені ст. 1251 ПКУ, та на суму грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нараховується пеня згідно з пп. 129.1.1 ст. 129 ПКУ.

Докладніше про це тут.