Новости

РРО: налоговики отвечают на актуальные вопросы налогоплательщиков

18.03.2021 / 17:00

Щочетверга платники податків мають можливість зателефонувати до Головного управління ДПС у Харківській області та надати запитання щодо особливостей роботи з РРО/ПРРО.
На питання, що надійшли під час чергового сеансу телефонного зв’язку «гарячої лінії», відповідала фахівець управління податкового аудиту юридичних осіб Яна Засядько.
Пропонуємо Вашій увазі найцікавіші запитання та відповіді на них. 


Чи зобов’язані платники єдиного податку першої групи застосовувати РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг?

Зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не стосуються платників єдиного податку ФОП першої групи. Такі підприємці, які здійснюють діяльність з торгівлі на ринках, надання побутових послуг виключно населенню, а також фізичні особи, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства, як сьогодні, так і надалі, мають право не застосовувати РРО.

У випадку проведення розрахунків виключно в безготівковій формі, чи потрібно підприємцю реєструвати касовий апарат?

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки виключно в безготівковій формі шляхом перерахування коштів за товар чи послугу банківським переказом на розрахунковий рахунок продавця через установу банку чи внесення готівки через касу банку, не зобов'язані застосовувати РРО.

Хто може отримати програмне забезпечення від податкової служби?

Отримати програмне забезпечення від Державної податкової служби можуть усі користувачі безкоштовно та за власним бажанням. Уся актуальна інформація щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, а також форм електронних документів для них, які застосовуються користувачами для реєстрації/перереєстрації/скасування реєстрації ПРРО, розміщена на офіційному вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО».

Для чого створюються електронні копії розрахункових документів, чеків тощо?

Відповідно до пп. 11 п. 2 розділу I  Закону України від 20.09.2019 р. № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі Закон № 128) електронні копії розрахункових документів, фіскальних звітних чеків є ідентичними до їх оригіналів, створюються у формі електронних даних та можуть використовуватися ДПС як податкова інформація та під час проведення перевірок платників податків.

Як бути з програмним РРО на період поломки?

На період виходу з ладу програмного реєстратора розрахункових операцій проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей (п. 5 розд. I Закону № 128).