Новости

Имущество — на оккупированных территориях, местонахождение — где нет войны: депутаты предлагают процедуру банкротства не проводить по инициативе кредиторов

19.03.2021 / 11:20

17 березня Комітет з питань економічного розвитку повторно розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення негативних економічних наслідків недобросовісного банкрутства підприємств внаслідок військової агресії на сході України» (законопроєкт № 5010), який рішенням від 01.03.2021 р. пропонувалось Верховній Раді прийняти за основу.

Законопроєктом пропонується запровадити тимчасовий механізм на період дії Закону «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», що дозволить юридичним особам, які відповідають одночасно двом критеріям – майно знаходиться на окупованій території та місцезнаходження юрособи змінено з окупованої території на територію України де немає війни, не проводити процедуру банкрутства за ініціативою кредиторів.

За підсумками обговорення було прийнято рішення внести законопроєкт на розгляд Верховної Ради та рекомендувати за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу. Беручи до уваги висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради, Комітет ухвалив рішення про необхідність усунення деяких неузгодженостей та врахування висловлених зауважень і пропозицій до законопроєкту.