Новости

Контрольная лента ПРРО: ГНС напоминает об изменениях

25.03.2021 / 10:00

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує про зміни у вимогах щодо контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій.

Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби, визначені наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 р. № 1057 (у редакції від 05.02.2020 р. № 747).

Зокрема, з 24.11.2020 р. передбачено встановлення критеріїв щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у програмних реєстраторах розрахункових операцій (далі — ПРРО) та встановлення механізму передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків програмних реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби.

Контрольна стрічка ПРРО — електронні копії розрахункових документів, а також електронні копії фіскальних звітних чеків, які сформовані послідовно із додаванням у кожен наступний розрахунковий документ або фіскальний звітний чек ґешу (створеного із застосуванням ґеш-функції) попереднього розрахункового документу або фіскального звітного чека, та зберігаються в електронній формі таким ПРРО під час його роботи на період відсутності зв'язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу (в режимі офлайн) до моменту передачі розрахункових документів або фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.

ПРРО повинен забезпечувати:

- створення і зберігання контрольної стрічки ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій в режимі оффлайн до передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітних чеків на фіскальний сервер. Така передача завершується отриманням від контролюючого органу підтвердження про доставку таких документів;

- під час роботи в режимі оффлайн присвоєння кожному створеному електронному розрахунковому документу і фіскальному звітному чеку фіскального номера з діапазону фіскальних номерів, сформованого фіскальним сервером контролюючого органу.

ПРРО забезпечує постійний контроль щодо відновлення та наявності зв'язку ПРРО з фіскальним сервером контролюючого органу для передачі пакета даних встановленого формату та змісту, передачу такого пакета даних після відновлення зв'язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу в момент виходу ПРРО з режиму офлайн.