Новости

Акцизный налог: подавать ли отчетность за период, в котором хозяйственная деятельность не осуществлялась?

25.03.2021 / 09:40

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що Міністерством фінансів України наказом № 747 затверджено зміни до форми декларації акцизного податку та Порядку її заповнення та подання (далі — Порядок).

Цим наказом зокрема, уточнено, що декларацію складають та подають особи, визначені ст. 212 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) як платники акцизного податку (далі — платник).

За кожний встановлений Кодексом звітний період незалежно від того, чи провадили платники господарську діяльність у звітному періоді та чи виникають податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку, заповнюють та подають відповідні розділи та додатки до Декларації:

- суб'єкти господарювання, які відповідно до п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платниками акцизного податку та мають чинні (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством;

- платники, визначені пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.

Інші платники заповнюють та подають розділи і додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку.

Платник, який відповідно до пп. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, заповнює та подає лише розділ "Д" та додаток 6 до Декларації.

За звітний період, у якому платник податку, визначений пп. 212.1.16 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, використовував товари (продукцію), кодів яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначено у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (крім газу природного у газоподібному стані за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД), як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом, заповнює та подає розділ "В" та додаток 1 до Декларації.

Відмітка про подання конкретного розділу Декларації та додатка до Декларації із зазначенням кількості примірників та кількості сторінок проставляється на останньому аркуші Декларації.

Крім цього, визначено, що під час розрахунку податкового зобов'язання за ставками, встановленими в іноземній валюті, застосовується офіційний курс гривні до іноземної валюти, встановлений Нацбанком, що діє на перший день кварталу, у якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу. Курс зазначається із шістьма знаками після коми.

Наказ набрав чинності з 16.02.2021 року.