Новости

Добровольное декларирование доходов: для кого и при каких условиях депутаты предлагают ввести налоговую амнистию?

25.03.2021 / 11:00

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт щодо запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні 17 березня розглянув законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету № 5153. проєкт Закону передбачає запровадження податкової амністії активів з метою детінізації економіки України.

За словами Голови Комітету Данила Гетманцева, прийняття законопроєкту дозволить залучити в економіку України додаткові ресурси для її активізації та підвищить податкову культуру громадян.

Законопроєктом передбачається у період з 01.07.2021 р. до 01.07.2022 р. провести одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб. Збір з такого декларування визначатиметься за такими ставками: 5 % щодо валютних цінностей і активів, розміщених на рахунках у банках в Україні; 9 % щодо валютних цінностей, розміщених за кордоном; 2,5 % щодо вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 01.01.2021 р. до 20.06.2022 р.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету № 5153.

Також члени Комітету обговорили законопроєкт про внесення зміни до статті 16 Закону України «Про валюту і валютні операції» у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету № 5155, що доповнює попередній законопроєкт. Документ розроблено з метою унормування питань у сфері валютного регулювання, необхідних для забезпечення проведення в Україні одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами своїх активів.

За результатом розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зазначений законопроєкт.