Новости

Единый счет: можно ли уплатить денежные средства на другие счета для уплаты налогов и как осуществляется возврат этих средств в случае их уплаты на такие счета?

25.03.2021 / 12:50

Чи має право платник податків, включений до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок (крім сплати ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями), сплачувати кошти на інші рахунки, відкриті Державною казначейською службою України для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, ЄСВ, та як здійснюється повернення коштів у разі їх сплати на такі рахунки?

З початком використання єдиного рахунку платник податків зобов’язаний здійснювати сплату грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, єдиного внеску, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, через єдиний рахунок, крім випадків, зазначених вище.

Під час використання платником єдиного рахунку для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Державною казначейською службою України.

Кошти, сплачені на інші рахунки, вважаються помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями та підлягають поверненню у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.

Докладніше про це тут.