Новости

Купля-продажа недвижимого/движимого имущества между физическими лицами: какую стоимость необходимо отражать нотариусу/посреднику в приложении 4ДФ к Расчету?

26.03.2021 / 17:30

Яку вартість нерухомого/рухомого майна необхідно відображати нотаріусу/юридичній особі — посереднику у додатку 4ДФ до Розрахунку за операціями купівлі-продажу таких об’єктів між фізичними особами?

Нотаріус за операціями купівлі-продажу нерухомого майна між фізичними особами у додатку 4ДФ відображає суму доходу платника податку, отриманого від продажу об’єкта відповідного майна, яка визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об’єкта.

У разі купівлі-продажу об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) нотаріус/юридична особа — посередник у додатку 4ДФ до Розрахунку відображає дохід від такого продажу виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної за законом.

У разі продажу платником податку легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда нотаріусом/юридичною особою — посередником у додатку 4ДФ до Розрахунку відображається сума доходу платника, зазначена у договорі купівлі-продажу, яка має бути не нижчою середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижчою його ринкової вартості, визначеної за законом (за вибором платника податку).

Докладніше про це тут.