Новости

Отмена предпринимательской деятельности: ГНС о снятии ФЛП с учета в контролирующем органе

30.03.2021 / 13:40

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє.

Подання платником податків до Державного реєстратора або через додаток Дія заяви про скасування підприємницької діяльності  не означає автоматичного зняття його з обліку в контролюючому органі.

Такий підприємець  продовжує обліковуватися в органах податкової служби як платник податків і зборів та як платник єдиного внеску. Зняття з реєстрації у контролюючих  органах відбувається після  проведення позапланової перевірки.

Платникам податків  на загальній системі оподаткування необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (з додатками), на спрощеній системі оподаткування – податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи – підприємця (з додатком).  Рахунки відкриті  у фінансових установах для ведення підприємницької діяльності необхідно закрити.

Платникам податків, які припинили підприємницьку діяльність необхідно забезпечити  остаточний розрахунок з податків, зборів та єдиного внеску, в т.ч. за необхідності погашенні заборгованості.

Фахівцями Головного управління ДПС у Харківській області з початку року проведено 1079 позапланових перевірок платників податків – фізичних осіб, якими ухвалено рішення про припинення підприємницької діяльності, з метою зняття їх з обліку.

 Відносно 3128 платників податків ухвалено рішення про зняття з обліку без проведення перевірки у зв’язку з відповідністю інформації про них наступним вимогам:

- подання платником до податкових органів звітності із зазначенням нульових показників;

- розрахункові рахунки відкриті у фінансових установах для ведення підприємницької діяльності закриті;

- відсутність податкового боргу, заборгованості (недоїмки).