Новости

В ЕГР отсутствует информация о бенефициарах: кто, как и кого штрафует?

01.04.2021 / 16:58

Тетяна САВЧУК, аудитор, керівник практики ТЦУ та аудиту ID Legal Group

Мін’юст отримав право накладати адміністративні штрафи, якщо в Єдиному державному реєстрі не буде інформації про бенефіціарів цих юридичних осіб. Нововведення передбачене постановою КМУ від 20.01.2021 р. № 34 (далі — постанова № 34), яка набрала чинності 22.01.2021 р. 

Cуть постанови — це зміни до Порядку здійснення Мін’юстом контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань від 21.12.2016 р. № 990. Стосуються вони переважно формату та критеріїв перевірок, які може проводити Мін’юст, і права штрафувати. Розглянемо нові правила докладніше.

За що і в якому розмірі штрафуватимуть?

В ЄДР немає інформації про кінцевого бенефіціарного власника в потрібний термін чи ця інформація неповна? Як наслідок на керівника юридичної особи буде накладено штраф. Це одна з найсуттєвіших змін, яка після ухвалення постанови № 34 з’явилася у Порядку здійснення контролю за діяльністю в галузі державної реєстрації.

Безпосередньо процедура накладення штрафу починається з того, що під час перевірки Мін’юст чи уповноважені особи з його територіальних управлінь виявляють факти:

відсутності інформації про кінцевого власника активів;

  • наявності в ЄДР неповної інформації;
  • несвоєчасного внесення даних;
  • відсутності документів, що підтверджують інформацію про кінцевого власника юридичної особи, внесену до ЄДР.

Надалі Мін’юст повинен надіслати рекомендований лист керівникові юридичної особи чи виконавчому органу, який діє від її імені, з вимогою звернутися до міністерства протягом місяця — щоб скласти протокол про порушення. В ньому й зазначається сума, яку треба сплатити.

Розмір штрафу визначається ст. 16611 КпАП. Він може становити від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Враховуючи, що станом на лютий 2021 р. неоподатковуваний мінімум — це 17 грн, то розмір штрафу може сягати 8 500 грн.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания