Новости

Судебная практика: если требование об уплате долга по ЕСВ не было обжаловано в административном порядке, плательщик ЕСВ имеет право на обращение в суд с иском в течение шести месяцев

05.04.2021 / 15:40

У касаційній скарзі позивачка стверджує, що суди попередніх інстанцій дійшли помилкового висновку про пропуск нею строку звернення до суду з позовом про оскарження вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску. Позивачка вважає, що строк, протягом якого вона могла звернутися до суду з позовом, визначений частиною другою ст. 122 КАС як шість місяців, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Верховний Суд виходить з того, що за частиною першої ст. 122 КАС позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга ст. 122 КАС).

...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания