Новости

Преимущества для ІТ-компаний от «Дія. City»: налоги в пять раз ниже, защита от неправомерных действий правоохранительных и проверяющих органов, возможности привлечения инвестиций

09.04.2021 / 09:20

«Дія. City» — це перш за все абсолютно прозорий правовий режим, який відкриває нові можливості для розвитку продуктових компаній та стартапів в Україні. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на онлайн-презентації проєкту  «Дія. Сіty».

«Українські айтішники — одні з найкращих у світі. Більша частина з них працюють в аутсорсингових компаніях. Я хочу, щоб українці створювали круті продуктові компанії у нашій країні. Я вірю, що завдяки «Дія Сіty» Україна стане найпотужнішим IT-хабом у світі».

Серед основних переваг «Дія City»:

  • Безпека ведення бізнесу: без корупційних схем
  • Можливості для венчурного інвестування
  • Віртуальна бізнес-країна з гнучкими умовами
  • STEM-освіта світового рівня в Україні
  • Твоя інтелектуальна власність захищена
  • Свобода обирати форму співпраці з ІТ-спеціалістами: золота середина між ФОП та трудовими відносинами

«Дія City» запроваджує такий правовий режим, у якому буде комфортно працювати усім учасникам ринку. Проєкт стимулюватиме появу в країні компаній з доходом більше $100 млн. При цьому в кожного учасника ринку буде свобода вибору — режим «Дія City» чи звичайні умови праці. Участь у «Дія City» — добровільна.

Заступник з питань розвитку IT Олександр Борняков також розповів про переваги, які надає «Дія City» безпосереднього кожному учаснику ІТ-ринку: компаніям, інвесторам, працівникам та державі: «IT спеціаліст зможе дорожче «продати» свої послуги. З’явиться можливість реалізувати свій стартап в Україні, а не в іншій юрисдикції. «Дія City» — це свобода вибору. Вступ до Дія City добровільний, якщо компанію не цікавлять умови, створені у проєкті, вона може працювати як і раніше. «Дія City» — це не «замість», це «також»».

У рамках спецрежиму Дія City діятимуть такі ставки податків: ПДФО — 5 % замість 18 %, військовий збір — 1,5 %, ЄСВ — 22 % від МЗП, податок на виведений капітал — 9 % замість податку на прибуток (18 %).

Також проєкт «Дія City» запроваджує елементи системи загального або ж англійського права. А ще гнучку форму співпраці з ІТ-спеціалістами — GIG-контракти, які гарантуватимуть захист найманих працівників. А це: відпустка, лікарняний, визначена тривалість робочого дня. Фактично айтішники завдяки Дія City отримають фріланс з гарантіями.

«Дія City» — це драйвер не лише для IT-галузі, а й для всієї української економіки. Одна з основних цілей Мінцифри — збільшити частку українського ІТ-сектору до 10 % ВВП (зараз частка становить близько 3,7-4,2 %). Зокрема, Дія City забезпечить  зростання ІТ-сектору в Україні до 40-5 0% на рік за рахунок запровадження додаткових стимулів. На сьогодні ця цифра становить 20-30% щороку. Крім того, завдяки Дія City доходи IT-галузі в Україні за 5 років можуть значно збільшитись — з $6 млрд до $16,5 млрд.

Наразі триває активна робота щодо розробки законодавчої бази «Дія City». Автори законопроєкту №4303 отримали колосальний фідбек від бізнесу. Текст доопрацьованого законопроєкту зареєстрований у Верховній Раді. Це компромісний документ, що враховує побажання ІТ-спільноти та кращі положення альтернативних законопроєктів.

Під час презентації також виступили представники галузі: Дмитро Швець, CEO Reface, Максим Слободянюк, засновник Nika Tech Family та Олександр Кохановський, засновник Natus Vincere (NAVI), які розповіли про свій досвід, плани та очікування від «Дія City». Представники IT-індустрії висловили сподівання, що депутати ВРУ підтримають законопроєкти про «Дія City».