Новости

Истек срок исковой давности по полученным товарам, расчеты за которые не проведены с поставщиком: как в налоговом учете по НДС покупателя отражается операция по списанию кредиторской задолженности?

15.04.2021 / 09:50

Як у податковому обліку з ПДВ покупця відображається операція зі списання кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності, за отриманими товарами/послугами, розрахунки за які не проведено з постачальниками — резидентами?

Якщо платник податку при придбанні товарів/послуг у постачальника-резидента сформував податковий кредит на підставі податкової накладної, складеної після 01.07.2015 р. та зареєстрованої в ЄРПН, але такі товари/послуги не були оплачені постачальнику протягом терміну позовної давності, то у податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської заборгованості, платнику податку — покупцю необхідно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ з використанням механізму, визначеного п. 198.5 ст. 198 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.

Докладніше про це тут.