Новости

Судебная практика: штраф подлежит применению в случае продажи алкогольных напитков по ценам ниже установленных минимальных, что требует установки контролирующим органом факта такой продажи

19.04.2021 / 09:40

За приписами абзацу чотирнадцятого частини другої ст. 17 Закону № 481/95-ВР (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за установлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої — 100 % вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10 000 грн.

Таким чином, диспозиція цієї статті передбачає, що визначені нею санкції підлягають застосуванню до суб’єктів господарювання у разі здійснення ними торгівлі (продажу) алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні, що, у свою чергу, передбачає необхідність встановлення контролюючим органом факту такого продажу, тобто передачі права власності на такі товари іншій особі.

Судами попередніх інстанцій встановлено факт реалізації ФОП 10 пляшок горілки (об’ємом 0,5 л) за ціною 40 грн за одну пляшку. Натомість у той час мінімальна роздрібна ціна горілки становила 79,55 грн.

Отже, враховуючи доведеність факту продажу в магазині позивача пляшки алкогольного напою за ціною, нижчою за мінімальну, податковим органом правомірно застосовано штрафні санкції у мінімальному розмірі 10 000 грн.

/Постанова ВС від 09.03.2021 р. № 1940/1355/18/