Новости

20 апреля — предельный срок представления обновленной декларации по НДС

20.04.2021 / 15:40

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що з 12.03.2021 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.03.2021 р. № 131 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», яким, зокрема, внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ та форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок. 

Наказ № 131 застосовується до податкових періодів із 01 числа місяця, в якому його опубліковано. 

Нагадуємо, що подання податкової декларації з ПДВ за формою, яка враховує зміни, внесені Наказом № 131, вперше здійснюється за звітний період березень 2021 року (граничний термін подання ). 

Серед найістотніших змін зазнали додатки до декларації ПДВ. 

Додатків стало менше через вилучення з ПДВ – звітності додатка 5 (розшифровка контрагентів). 

Частину інформації, яку відображали у старому додатку 5 слід буде розкривати в новому додатку 1. Тому останній зазнав найбільше змін серед інших додатків. 

Тепер розділ І «Податкові зобов’язання» додатка 1 містить дві таблиці: 

Таблиця 1.1 «Відомості про включені суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з ПДВ, до суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період»; 

Таблиця 1.2 «Відомості про коригування податкових зобов’язань згідно зі статтею 192 та пунктом 199.1 статті 199 розділу V Кодексу у разі збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість». 

Таким чином наводяться дані лише не зареєстрованих податкових накладних  за звітний період на дату подання декларації. 

У Таблиці 1.2 зазначаються лише коригування на збільшення податкових зобов’язань у розрізі РК, незареєстрованих у ЄРПН. 

Розділ ІІ «Податковий кредит» нового додатка 1 також містить 2 таблиці: 

Таблиця 2.1 «Відомості про операції з придбання з податком на додану вартість, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставкою 7 %. 

Таблиця 2.2 «Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділ V Кодексу» 

В даних таблицях має містити розшифровку усього податкового кредиту і його коригування за звітний період.