Новости

Женщина вышла на работу из отпуска по уходу за ребенком на предприятие, которое ликвидируется: имеет ли она право на выходное пособие?

29.04.2021 / 14:20

Управління Держпраці у Миколаївській області наводить реальну історію.

Пані Марина має маленьку дитину. При досягненні малечею трирічного віку жінка повернулася на роботу. Вона знала, що установа, в якій вона працювала, знаходиться в стадії ліквідації. Її, також як й інших членів трудового колективу, про це повідомили  завчасно. Напередодні звільнення колеги все частіше згадували  події, які відбували під час трудової діяльності, та обговорювали наміри щодо витрачання вихідної допомоги.

Пані Марина також будувала власні плани щодо майбутніх витрат. Проте на відміну від інших їй витрачати було нічого. Вона не отримала  вихідної допомоги.

Якось, в період перебування у відпустці по догляду за дитиною, пані Марина мала змогу  поспілкуватися з інспектором праці. Під час зустрічі  вона отримала буклет  з номерами телефонів для отримання консультацій. «Ось він й знадобився» подумала жінка й поквапилася з’ясовувати питання: чи правомірно зробив роботодавець, не виплативши їй вихідної допомоги?

Інспектор праці, пояснив, що при припиненні трудового договору у разі скорочення штатів при ліквідації установи працівникові має  виплачуватися вихідна допомога у розмірі не менше середньомісячного заробітку. Жінка, перебуваючи з роботодавцем в трудових відносинах, має право на відповідну виплату. Факт того, що вона у попередні 3 роки знаходилася у відпустці по догляду за дитиною, не є підставою позбавляти її права на отримання такої допомоги.

З’ясувавши, що роботодавець пані Марії  не володіє достатніми знаннями щодо застосування вимог законодавства про працю, інспектор праці провів у суб’єкта господарювання інформаційний захід. В результаті превентивної роботи Держпраці жінка отримала вихідну допомогу в розмірі понад 4000 тисяч гривень, плани щодо витрат якої вже давно були сформовані.