Новости

Страхование сельхозпродукции: что предлагают депутаты для поддержки сельхозпроизводителей?

28.04.2021 / 11:40

27 квітня Верховною Радою прийнято у першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (законопроєкт № 5104).

Метою проекту Закону є визначення механізму надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначити:

  •  механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції;
  •  учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;
  •  об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою;
  •  інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів (премій) пропонується визначити на рівні до 60 відсотків, зважаючи на практику попередніх періодів дії аналогічних програм підтримки. Водночас передбачено, що конкретний розмір компенсації буде визначатися виходячи із можливостей державного бюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.

Проєктом закону також пропонується внести зміни до Закону України «Про страхування» в частині:

  •  скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий Пул;
  •  уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.

Законопроєктом також пропонується внести зміни до законів України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», «Про сільськогосподарську кооперацію» та «Про фермерське господарство» в частині надання можливості цим господарствам отримувати державну підтримку на страхування сільськогосподарської продукції.