Новости

Временное прекращение деятельности: ГНС о последствиях

04.05.2021 / 14:40

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує платникам податків, що законодавством не визначено термін «тимчасове припинення діяльності». Тож платники податків мають самостійно прийняти рішення щодо доцільності ведення ними підприємницької діяльності. Така вимога поширюється і на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Зняття з обліку в податкових органах відбувається після реєстрації в державного реєстратора, або іншого уповноваженого органу, припинення такої діяльності.

Звертаємо увагу, що внесення до Реєстру запису про припинення фізичною особою діяльності, не зупиняє тих зобов’язань, які виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності. Також суб’єкти підприємницької діяльності мають прозвітувати щодо отриманих сум доходів за встановленою формою та у строки визначені Податковим кодексом.

Фізичні особи, які стали на облік у контролюючих органах як самозайняті особи, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року до 1 травня року, що настає за звітним, в якій поряд з доходами від провадження діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. Сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації, необхідно до 1 серпня року, що настає за звітним.