Новости

Акцизная накладная составлена без факта осуществления хозяйственной операции: как исправить ошибку?

05.05.2021 / 11:30

Як виправити помилку, якщо в ЄРАН зареєстрована акцизна накладна складена без факту здійснення господарської операціі, двічі на операцію або в акцизній накладній неправильно вказано дату складання та/або її порядковий номер?

Якщо особою, що реалізує пальне/спирт етиловий, зареєстрована в ЄРАН акцизна накладна складена без факту здійснення господарської операції, двічі на одну операцію, то така особа повинна скласти розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального/спирту етилового, що був зазначений в акцизній накладній.

У вступній частині такого розрахунку коригування проставляється позначка щодо коду виду коригування — «3» або «6».

У разі коригування акцизної накладної, складеної в одному примірнику або другий примірник якої не зареєстрований отримувачем в ЄРАН, особа, яка реалізує пальне/спирт етиловий, складає розрахунок коригування в одному примірнику та самостійно реєструє такий розрахунок коригування в ЄРАН.

У разі коригування акцизної накладної, складеної в двох примірниках, другий примірник якої зареєстрований отримувачем пального/спирту етилового в ЄРАН, особа, що реалізує пальне/спирт етиловий, направляє перший та другий примірники розрахунку коригування акцизної накладної такому отримувачу пального/спирту етилового для реєстрації в ЄРАН.

Після чого, у разі необхідності, на здійснену операцію складається та реєструється в ЄРАН акцизна накладна на операції з реалізації пального/спирту етилового, які фактично відбулись, з правильними показниками.

У разі зазначення неправильної дати складання в акцизній накладній показники такої акцизної накладної коригуються як для акцизної накладної, складеної без факту здійснення господарської операції. Після проведеного коригування на здійснену операцію складається та реєструється в ЄРАН акцизна накладна на операції з реалізації пального/спирту етилового, які фактично відбулись, з правильною датою складання (позначка щодо складення такої акцизної накладної, показники якої відмінено розрахунком коригування, не проставляється).

Виправлення даних щодо порядкового номера акцизної накладної не допускається.

Докладніше про це тут.